Letné aktivity - Penzion ESO

Prejsť na obsah

Cykloturistika
Cykloturistika sa stala veľmi obľúbenou športovo-turistickou disciplínou, pre ktoré sú v Turci vytvorené veľmi dobré podmienky. V letnej sezóne sú obľúbené cyklistické trasy mimo hlavných komunikácií, s celkovou dĺžkou cca 350 km. Obľúbené sú najmä fyzicky nenáročné trasy, pri ktorých sa dajú spoznávať krásy dolín Veľkej a Malej Fatry. Medzi obľúbené trasy patria Martinské hole, Valčianska dolina, Sučianska dolina, Jasenská dolina, Gaderská dolina a mnoho iných. Cyklotrasy sú v teréne vyznačené klasickým cykloturistickým značením prostredníctvom maľovaného značenia a prvkami orientačného značenia: cyklotabuľkami. V prípade záujmu o rekreačnú cykloturistiku vieme ubytovaným hosťom bicykle zapožičať.

Turistika
Územie Turca sa rozprestiera v prirodzenej kotline obklopenej pohoriami Veľká Fatra, Malá Fatra, Kremnické vrchy a Žiar. Stredom kotliny preteká rieka Turiec. Podrobné informácie o spomínaných pohoriach nájdete na stránke www.kst-turiec.sk

Sauna
V areáli Penzionu sa nachádza sauna s ochladzovacím bazénom. V prípade záujmu treba saunu rezervovať na tel. čísle 043/4135154 minimálne 30 min. vopred.

Tenis
V areáli Penzionu a Pizzerie Eso je hosťom k dispozícii tenisový kurt s umelou trávou. Tenisový kurt je možné využiť v letných mesiacoch od 8.00 hod. do 21.00 hod. Rezervácie ako aj zapožičanie tenisových rakiet a loptičiek je možné urobiť v Pizzerii Eso, alebo na tel. čísle 043/4135154.

Golf
Vo Valčianskej doline, vzdialenej od obce Bystrička cca 14km je od roku 2007 možné využiť Golfovú akadémiu, ktorá je otvorená denne od 9.00 hod. do 20.00 hod. Golfová akadémia ponúka kryté odpaliská, putting green, chipping green, služby profesionálneho trénera, súkromné/firemné turnaje ako aj požičovňu golfovej výstroje. Bližšie informácie na tel. čísle 0918 182 100.

Jazdectvo
V obci Bystrička od roku 2005 funguje Westernový jazdecký klub.
Rybolov
Chytanie rýb je záľuba, ktorá keď človeka chytí, už ho pevne drží. Rybárstvo v Turci má dlhú a bohatú tradíciu. Pre držiteľov platných rybárskych lístkov je možnosť loviť ryby v tečúcich riekach Turiec a Váh, alebo na osemnástich okolitých vodných plochách (napr. Lipovec, Ontário, Ďanová, Ivančiná,...) V prípade záujmu o rekreačnú rodinnú rybačku (bez rybárskych lístkov) je možné si dohodnúť rybolov na súkromnom revíre v neďalekej Slovianskej doline. Informácie ohľadom rybolovu Vám ochotne poskytneme na tel. čísle 0905 500 950
Polovníctvo
Nezvičajne pestrá rozmanitosť živočíchov sa prejavuje aj v bohatstve poľovnej zveri. Vyskytuje sa tu medveď hnedý, rys, vlk, líška a hlavným druhom poľovnej zveri sú prevažne jeleň obyčajný, srnec hôrny, sviňa divá, zajac poľný. Z pernatej zveri sú to tetrov, kačica divá, sluka hôrna.
Kúpele a aquaparky
Najbližšie vzdialené kúpele od nášho zariadenia (cca 28km) sú kúpele v Turčianskych Tepliciach. Patria medzi najstaršie kúpelné mestá na Slovensku. Ich horúce liečivé pramene dosahujú teplotu 40-47 stupňov a aj s ich pomocou sa tu úspešne liečia choroby obličiek a močových ciest, choroby pohybového ústrojenstva ako aj gynekologické ochorenia. V roku 2008 sa kúpele zmodernizovali a čoraz viac sa využívajú na wellness, relax a zábavu pre všetky vekové kategórie, najmä vďaka novootvorenému AQUAPARKU.

Splavovanie Váhu
Váh je naša najdlhšia rieka. Predstavuje menej náročné podujatie a je vhodné aj pre rodiny s deťmi. Splavovanie je možné na raftových člnoch alebo na pltiach.

Rafting
Najbližším úsekom na splavovanie je úsek Lipovec- Strečno dlhý 13km. Tento úsek ponúka nádherný rafting posledným neregulovaným úsekom prielomu Váhu cez Veľkú Fatru pod zrúcaninami Starého hradu a Strečna, známim pltníckym úsekom popri Margite a Besnej. Bližšie informácie na www.mutton.sk

Plte
V prípade záujmu o splavovanie na pltiach Vám odporúčame Prvú pltnícku a raftingovú spoločnosť s.r.o., ktorá má dlhoročné skúsenosti. Spoločnosť organizuje splavovanie od 1.apríla do 31.októbra. Čas plavby je max. 75 min. Bližšie informácie na prvapltnicka@strecno.sk alebo na tel. čísle 0907 196 999.

Paintball
Čoraz populárnejšia hra Paintball je hra plná adrenalínu a dobrodružstva. Hra vracia dospelých do detských čias a dá sa hrať prakticky kdekoľvek. Súperiace tímy vybavené ochranným oblečením, maskou a paintballovým markerom sasnažia označiť protihráčov paintballovou guličkou. Je to ideálna zábava ako sa zbaviť stresu a starostí. Paintball je šport pre každého. Môže ho hrať každý dospelý človek alebo dieťa nad 12 rokov za prítomnosti rodičov. V blízkosti mesta Martin (10km)je paintballový areál prevádzkovaný Martinským Paintball klubom, ktorý ponúka množstvo hier a misií.
Viac informácií nájdete na stránke klubu www.paintballmartin.sk

Návrat na obsah